Бібліотека масової комунікації та медіаграмотності

Написання редакційного матеріалу

Редакційні матеріали в газетах являють собою думки на всі теми, написані в надії схилити читачів до певної точки зору.

Багато редакційних матеріалів заохочують дії, виконання яких газета вважає корисними для всієї спільноти або нації. Наприклад, вони можуть рекомендувати голосувати на користь шкільного податку або певного кандидата в президенти. Вони можуть похвалити пожежника за героїзм або обговорити такі питання, як контроль над вогнепальною зброєю або шкільних дрескодів.

Редакційні матеріали зазвичай друкуються на сторінках від редакції, щоб допомогти читачам відрізняти їх від інших матеріалів. Сторінка Op-ed, для висловлення думок тих, хто не працює в редакції, розташовується поруч з редакційною сторінкою. Вона містить авторські матеріали, які представляють позиції, що можуть відрізнятися від позиції редактора.

Як усі журналісти, автори редакційних матеріалів мають представляти факти та причини думок. Часто гумор може бути ефективним інструментом для переконання читача.

Один з найпопулярніших видів редакційних матеріалів – це карикатура, малюнок, який висміює когось або щось в актуальних новинах. Гарна політична карикатура може передати в одному малюнку все, що редакція може сказати в 1000 словах – і вона може змусити нас сміятися в процесі.

Багато газет мають колумністів, які є експертами в певних галузях або авторів, чию думку поважають. Більшість газет пробують збалансувати редакційні сторінки колумністами, які мають інші точки зору.

Газети також публікують листи читачів на редакційній сторінці. Таким чином громадяни отримують можливість висловити свою думку про поточні події. Листи до редакції також дають читачам можливість похвалити або розкритикувати висвітлення новин у газеті.

Думки не обмежуються редакційними сторінками. Вони можуть з'явитися і в інших частинах газети, таких як спорт, огляди фільмів і навіть комікси.


Вчіться у профі

Більшість людей знають, що редакційні матеріали відображають точку зору газети. Але редакційний матеріал – це більше, ніж просто думка. Автор редакційного матеріалу має включити інформацію – статистику, деталі, приклади – на підтримку думки редакції. Щоб зробити редакційний матеріал ще більш ефективним, автор повинен представити аргументи, а потім кинути виклик аргументам інших точок зору. Автор звертається до читача із закликом прийняти позицію, висловлену в газеті.

Аналіз написання редакційного матеріалу

  • Оберіть редакційний матеріал із газети. Заповненням поданого нижче графіка покажіть, яким чином автор використовує компоненти редакційного матеріалу:

  • Компонент          
    Презентуйте позицію
    Факти на підтримку позиції
    Протилежна позиція
    Факти на підтримку протилежної позиції
    Виклик протилежній позиції фактами
    Звернення до читача

    Будьте переконливими

  • Оберіть і прочитайте редакційний матеріал, який вас цікавить.
  • Проаналізуйте окремі слова та фрази, як використовує автор для переконання читача. Спочатку перерахуйте переконливі слова, потім напишіть більш нейтральні слова, якими можна замінити переконливі.

  • Переконливе слово Нейтральне слово
                        
                        

    Перевірте

  • Оберіть і прочитайте редакційний матеріал, який вас цікавить.
  • Проаналізуйте факти, як подає автор в редакційному матеріалі. Як ви можете перевірити, чи ці факти є точними? Перерахуйте факти у графіку нижче. Навпроти кожного факту вкажіть джерело або особу, з якою ви могли б проконсультуватися щодо перевірки інформації.

  • Факт Джерело
                        
                        


    Авторський аркуш планування

    Просто мати власну думку. Складніше підкріплювати цю думку потужною і достовірною інформацією. Використовуйте цей аркуш планування під час підготовки матеріалу від редакції.

    1. Визначте вашу тему.
    2. Яка ваша позиція?
    3. Перерахуйте щонайменше три деталі для підтримки вашої позиції.
    4. Якою є протилежна позиція?
    5. Перерахуйте деталі, що підтримують протилежну позицію.
    6. Опишіть ваш виклик протилежним аргументам.
    7. Що ви застосуєте, щоб читач підтримав вашу позицію?
    8. Напишіть ваш матеріал від редакції.



    Оцінка

  • Схвально – Рівень написання учня набагато перевищує мінімальний рівень виконання.
  • Допустимо — Критерії дотримані на мінімальному рівні. У тексті учня містяться усі необхідні елементи, але бракує оригінальності.
  • Переглянути — Критерії не дотримані. Текст учня занадто слабкий або не сконцентрований, щоб був прийнятим.

    СхвальноДопустимоПереглянути
    Позиція автора зрозуміла.
    Автор наводить факти, що підкріплюють цю позицію.
    Протилежна позиція визначена.
    Факти на підтримку протилежної позиції представлені.
    Ефективні виклики зроблені щодо протилежної позиції.
    Заклик до читацької підтримки зроблений.


    Адаптації

    Адаптуйте "Авторський аркуш планування" до рівня, що відповідає рівню ваших учнів.

    Молодші учні
    Нехай учні назвуть два факти на підтримку позиції. Нехай вони врахують протилежну позицію, але не вимагайте від них виступати проти неї.

    Старші учні
    Вимагайте спеціальної інформації на підтримку позиції, наприклад, статистику з досліджень неупередженого джерела, історичні посилання або цитати експертів цієї галузі.


    Назад до: Написання нарисівЗМІСТЧитати далі: Про спорт

    ©2014, МБФ Академія української преси,
    ©2006, Фонд Американська газетна асоціація™. Усі права захищені.