«Майстерня медіаграмотності»

 

відкритий клуб тренерів з

інфомедійної грамотності

клуб однодумців/-ць, розрахований на широку громадську та освітянську спільноту для обміну ідеями, новими інструментами онлайн навчання медіаграмотності, цікавими вправами, завданнями та активностями

Відкритий клуб тренерів з інфомедійної грамотності «Майстерня медіаграмотності» ініційований командою проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси (2017-2021)

 

Члени/-нкині Клубу


 
тренери, викладачі, вчителі, бібліотекарі, громадські активісти, журналісти, блогери, медіаексперти
 
 
 
 
 
 
 

 

 Формат


 
онлайн зустрічі 1 раз на 3 тижні
 
 
 
 
 
 
 

 

 Хронометраж


 
90-100 хвилин
 
 
 
 
 
 
 

 

 Спікери/-рки


 
три спікери по 25-30 хвилин – демонстрація вправ, представлення методик дистанційного навчання, презентація лайфхаків у викладанні інфомедійної грамотності онлайн
 
 
 
 
 
 
 

Щоб стати членом/-нкинею клубу «Майстерня медіаграмотності»,
повідомте нас про це у даній реєстраційній анкеті

І, звісно, залишайтеся з нами на зв’язку,
долучаючись до наших груп:

 

Олена Тараненко
 
менеджерка з розбудови потенціалу проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» (IREX)
 
«Ідея створення «Майстерні медіаграмотності» виникла в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Було вирішено, що досвід, який зародився під час проєкту, час поширювати на усю медіаграмотну спільноту, і тому цей Клуб буде відкритим. Майстерня медіаграмотності функціонуватиме не тільки для учасників/-ць проєкту. Сподіваємося, що так буде активно жити не тільки ідея, а й місія – поширення медіаграмотності всією Україною»
Любов Квасюк
 
старша менеджерка проєктів IREX
 
«Я дуже рада вітати всіх, хто має бажання поширювати в Україні таку важливу тему, як інфомедійна грамотність. Щиро радію тому, що саме в нашому проєкті зародилася така ідея. Хочеться об’єднувати всіх однодумців – людей, які хочуть спілкуватися, обмінюватися своїми знаннями та досвідом, продовжувати поширювати ці знання серед інших. Я бажаю всім нам зустрічатися ще багато разів в цій «аудиторії», можливо. колись вже й офлайн, але незалежно від проєктів, ситуації розширювати й розширювати межі медіаграмотності»
Валерій Іванов 
 
президент Академії української преси
 
«Дуже добре, що є такий Клуб тренерів. Ми можемо неформально обмінюватися думками і переймати досвід інших. Це надзвичайно чудово, що досвід IREX, досвід проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виходить на широкий освітянський загал, і з цим досвідом можуть ознайомитися всі, хто опікується медіаграмотністю… На щастя, на пострадянському просторі ми посідаємо перше місце з медіаграмотності. Бажаю всім нам успіху!»

 

 

П’яте засідання “Майстерні медіаграмотності” – 23 квітня 2021 року.

 

* Нагадуємо:
онлайн зустрічі Клубу відбуваються 1 раз на 3 тижні

** Запрошення на чергове засідання можна отримувати, ставши членом/-нкинею Клубу

ІНФОМЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ ОНЛАЙН. Посібник для тренера

Посібник для тренера – це набір вправ з інфомедійної грамотності для онлайн-навчання, що сприяють критичному сприйняттю інформації учасниками тренінгів, їх впевненому орієнтуванню в сучасному інформаційному світі, формують основи свідомого та відповідального медіаспоживання.

Посібник включає вправи, розроблені для тренінгів, що проводилися в межах проєктів IREX, і апробовані як в офлайн період, так і в період дистанційного навчання. Посібник побудовано за принципом конструктора з 61 вправи (10 мотиваційний, 47 тематичних та 4 підсумкові), що дає змогу тренеру самостійно сформувати програму тренінгу залежно від специфіки та потреб аудиторії.

ПОСТЕРИ З ІНФОМЕДІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ

Відеозаписи засідань Клубу

* виступи спікерів на засіданні Клубу не обов’язково відображають думку та не є офіційною позицією IREX, а також Урядів Великої Британії та США

Відкритий клуб тренерів інфомедійної грамотності «Майстерня медіаграмотності» ініційований командою проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси (2017-2021)

ПРО ПРОЕКТ

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та Посольства Великої Британії в Україні, в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.

Ціль проєкту – допомогти українським школярам набути навичок критичного сприйняття інформації й усвідомити цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти. Спираючись на розроблені IREX та перевірені на практиці методики медійної та інформаційної грамотності, проєкт допомагає розвинути ефективну сталу модель інтеграції навичок критичного сприйняття інформації в навчальний процес загальної середньої освіти.

Проєкт також працює з усіма 25 Інститутами післядипломної педагогічної освіти України та 21 закладами вищої освіти, які здійснюють підготовку педагогічних кадрів. У рамках цієї діяльності IREX сприяє підвищенню рівня підготовки викладачів і вчителів через підтримку процесу модернізації навчальних програм і оновлення освітніх ресурсів: методичних, технічних, навчальних.

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide Heading
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Click Here
Slide Heading
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Click Here
Slide Heading
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Click Here
Previous
Next

НАШІ КОНТАКТИ

mediamaisternia@gmail.com

* Матеріали, розроблені в рамках грантової програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.
Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку та не є офіційною позицією Урядів Великої Британії та США.
Дані матеріали дозволяється використовувати із навчальною метою та за умови, якщо це здійснюється безоплатно для кінцевого споживача. Обов’язковим є посилання на проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»