«Майстерня медіаграмотності»

 

відкритий клуб тренерів з

інфомедійної грамотності

клуб однодумців/-ць, розрахований на широку громадську та освітянську спільноту для обміну ідеями, новими інструментами онлайн навчання медіаграмотності, цікавими вправами, завданнями та активностями

Відкритий клуб тренерів з інфомедійної грамотності «Майстерня медіаграмотності» ініційований командою проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси (2017-2021)

 

Члени/-нкині Клубу


 
тренери, викладачі, вчителі, бібліотекарі, громадські активісти, журналісти, блогери, медіаексперти
 
 
 
 
 
 
 

 

 Формат


 
онлайн зустрічі 1 раз на 3 тижні
 
 
 
 
 
 
 

 

 Хронометраж


 
90-100 хвилин
 
 
 
 
 
 
 

 

 Спікери/-рки


 
три спікери по 25-30 хвилин – демонстрація вправ, представлення методик дистанційного навчання, презентація лайфхаків у викладанні інфомедійної грамотності онлайн
 
 
 
 
 
 
 

Щоб стати членом/-нкинею клубу «Майстерня медіаграмотності»,
повідомте нас про це у даній реєстраційній анкеті

І, звісно, залишайтеся з нами на зв’язку,
долучаючись до наших груп:

 

Олена Тараненко
 
менеджерка з розбудови потенціалу проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» (IREX)
 
«Ідея створення «Майстерні медіаграмотності» виникла в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Було вирішено, що досвід, який зародився під час проєкту, час поширювати на усю медіаграмотну спільноту, і тому цей Клуб буде відкритим. Майстерня медіаграмотності функціонуватиме не тільки для учасників/-ць проєкту. Сподіваємося, що так буде активно жити не тільки ідея, а й місія – поширення медіаграмотності всією Україною»
Любов Квасюк
 
старша менеджерка проєктів IREX
 
«Я дуже рада вітати всіх, хто має бажання поширювати в Україні таку важливу тему, як інфомедійна грамотність. Щиро радію тому, що саме в нашому проєкті зародилася така ідея. Хочеться об’єднувати всіх однодумців – людей, які хочуть спілкуватися, обмінюватися своїми знаннями та досвідом, продовжувати поширювати ці знання серед інших. Я бажаю всім нам зустрічатися ще багато разів в цій «аудиторії», можливо. колись вже й офлайн, але незалежно від проєктів, ситуації розширювати й розширювати межі медіаграмотності»
Валерій Іванов 
 
президент Академії української преси
 
«Дуже добре, що є такий Клуб тренерів. Ми можемо неформально обмінюватися думками і переймати досвід інших. Це надзвичайно чудово, що досвід IREX, досвід проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виходить на широкий освітянський загал, і з цим досвідом можуть ознайомитися всі, хто опікується медіаграмотністю… На щастя, на пострадянському просторі ми посідаємо перше місце з медіаграмотності. Бажаю всім нам успіху!»

Одинадцяте засідання “Майстерні медіаграмотності” відбудеться

у березні 2022 року

 

* Нагадуємо:
онлайн зустрічі Клубу відбуваються 1 раз на 3 тижні

** Запрошення на чергове засідання можна отримувати, ставши членом/-нкинею Клубу

ІНФОМЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ ОНЛАЙН. Посібник для тренера

Посібник для тренера – це набір вправ з інфомедійної грамотності для онлайн-навчання, що сприяють критичному сприйняттю інформації учасниками тренінгів, їх впевненому орієнтуванню в сучасному інформаційному світі, формують основи свідомого та відповідального медіаспоживання.

Посібник включає вправи, розроблені для тренінгів, що проводилися в межах проєктів IREX, і апробовані як в офлайн період, так і в період дистанційного навчання. Посібник побудовано за принципом конструктора з 61 вправи (10 мотиваційний, 47 тематичних та 4 підсумкові), що дає змогу тренеру самостійно сформувати програму тренінгу залежно від специфіки та потреб аудиторії.

ПОСТЕРИ З ІНФОМЕДІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ

Відеозаписи засідань Клубу

* виступи спікерів на засіданні Клубу не обов’язково відображають думку та не є офіційною позицією IREX,  а також Урядів Великої Британії та США

Відкритий клуб тренерів інфомедійної грамотності «Майстерня медіаграмотності» ініційований командою проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси (2017-2021)

ПРО ПРОЕКТ

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та Посольства Великої Британії в Україні, в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.

Ціль проєкту – допомогти українським школярам набути навичок критичного сприйняття інформації й усвідомити цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти. Спираючись на розроблені IREX та перевірені на практиці методики медійної та інформаційної грамотності, проєкт допомагає розвинути ефективну сталу модель інтеграції навичок критичного сприйняття інформації в навчальний процес загальної середньої освіти.

Проєкт також працює з усіма 25 Інститутами післядипломної педагогічної освіти України та 21 закладами вищої освіти, які здійснюють підготовку педагогічних кадрів. У рамках цієї діяльності IREX сприяє підвищенню рівня підготовки викладачів і вчителів через підтримку процесу модернізації навчальних програм і оновлення освітніх ресурсів: методичних, технічних, навчальних.

НАШІ КОНТАКТИ

mediamaisternia@gmail.com

* Матеріали, розроблені в рамках грантової програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.
Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку та не є офіційною позицією Урядів Великої Британії та США.
Дані матеріали дозволяється використовувати із навчальною метою та за умови, якщо це здійснюється безоплатно для кінцевого споживача. Обов’язковим є посилання на проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»