Сила сучасної людини — в її медіаграмотності. Однак мало хто розуміє, що це таке насправді.
Може здатися, що це:
- повна недовіра до медіа;
- нехтування думками експертів та чиновників;
- наука про інформацію;
перевірка фактів через Вікіпедію.
Але суть в іншому. І, щоб набути справжньої сили у медіаграмотності, не треба відмовлятися від соціальних мереж, перегляду новинної стрічки, поширенню своїх даних у інтернеті. А що треба зробити — знає Академія української преси спільно з Фондом Конрада Аденауера (філія у Харкові).
І не просто знає, а й допомагає стати тим самим ментором та проповідником правильного критичного мислення. Задля цього ми зібрали найактивнішу спільному різних соціальних груп, щоб передати їм працюючі інструменти та методологічні підходи у роботі тренера.
«Програма з підготовки тренерів з медіаграмотності», — таку назву мав проєкт, що тривав 6 місяців. Учасниками стали вчителі, викладачі, журналісти, психологи, громадські діячі, які по завершенню програми провели власні тренінги по запропонованій методології для своєї аудиторії.
Трішки переможних статистичних цифр:
- протягом червня-листопада ми провели 5-ть навчальних 4-денних модулів, до кожного з них – свій експерт;
- навчили 166 учасників;
- а ці 166, провели тренінги для 4487 осіб! Це майже як все населення острова Кука, що в Тихому океані та у 4 рази
- більше всієї чисельності осіб у Ватикані!
Ця програма про те, як живучи у світі високих швидкостей, вимог та інформації із викликом залишитися адекватним відфільтровувачем наших «улюблених» фейків, пропаганди, медійних маніпуляцій.
Академія української преси із року в рік нагороджує дипломами всіх старанних тренерів. І не просто прокачує skills, а робить так, щоб медіаграмотність стала їхньою superpower!
P.S. ви інформацію про острів Кука перевірили, а?