Медіаінформаційна грамотність в 10-11 класах: нова навчальна програма та посібник для вчителя від АУП

20.05.2024  

Академія української преси багаторічно та системно працює в галузі шкільної медіаосвіти. У нашій Бібліотеці масової комунікації та медіаграмотності вже понад 140 видань, значна частина з яких створена саме для закладів освіти України.
Ми постійно комунікуємо з вчителями, вивчаємо та аналізуємо потреби, щоб медіаграмотність викладалась комплексно та в тих форматах, які є найбільш прийнятними для здобувачів освіти.


І от новина, яку точно очікували всі медіапедагоги України – ми розробили та 23 травня 2024 року о 15:00 презентуємо для вас навчально-методичний комплекс для 10–11 класів закладів загальної середньої освіти, а саме:

  • навчальної програми “Основи медіаінформаційної грамотності. 10–11 класи” (автори: О. Мокрогуз, О. Желіба), яка є продовженням низки програм АУП для закладів освіти з навчання медіаграмотності, починаючи з 5 класу та може бути використана для запровадження курсів за вибором, факультативних курсів, занять гуртків;
  • посібника “Основи медіаінформаційної грамотності. 10–11 класи. Посібник для вчителя” (автори: О. Мокрогуз, О. Желіба, М. Запорожченко), який містить дидактичні матеріали та розробки занять для викладання курсу «Основи медіаінформаційної грамотності. 10–11 класи», повністю відповідає структурі програми, разом з якою становить єдиний навчально-методичний комплекс.

Авторами навчально-методичного комплексу стали:

  • Олександр Мокрогуз, завідувач катедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент;
  • Олександр Желіба, доцент катедри політології, права та філософії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат педагогічних наук, учитель історії Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя, учитель-методист;
  • Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх видань АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 
    Презентація відбудеться на YouTube-каналі АУП, посилання: https://www.youtube.com/@aup-foundation
#
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right