Боротьба з дезінформацією. Якщо ти знаєш — маєш розуміти

02.12.2023  

29-30 листопада 2023 студенти-журналісти поглибили знання в сфері медіа, фейків та фактчекінгу на вебінарі від АУП. 

Цього разу ми зосередили учасників на розпізнаванні та протидії пропаганді росіян. Ці два дні наповнилися знаннями, практичними навичками та важливими груповими обговореннями фальшивих обкладинок відомих журналів, зразків діпфейків, емоційною брехнею від рф на міжнародній арені. 

Основні моменти онлайн-тренінгу:

Нові виклики та російські фейки. Однією з ключових тем було виявлення трендів російській пропаганди за осінь 2023 року та методів, якими українці цим вкидам протидіють. Обговорили стратегії, які використовують росіяни, на чому акцентують увагу, чому для них ці теми такі болючі та як ми можемо ефективно їм протистояти.

Пропаганда в умовах війни. Окрема увага була приділена пропаганді у час війни. Розглянули приклади та аналізували підходи, які застосовуються для маніпуляції громадською думкою. Наголосили на тому, що перше завдання українського журналіста — не обманювати свою аудиторію.

Практичні вправи на критичне мислення. Учасники мали змогу випробувати свої навички у перевірці інформації з картинок та соцмереж, що є надзвичайно важливим у сучасному світі інформаційного перенасичення. А також спробували у групах вирішити завдання на комунікацію. 

«Сьогодні складно аналізувати безкінечний потік інформації та виявляти закономірності. Це не дивно, адже кремлівська пропаганда намагається  так стрімко пробратися в мозок наших людей через фейки, вкиди та різні сценарії ІПСО. Ми навчаємо студентів здобувати витримку в критичному аналізі контенту, мати більше сміливості, щоб почути, й навіть зрозуміти вчинки іншого» — зауважила медіаекспертка, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету Тетяна Іванова. 

«У сучасному світі, де інформаційний простір заповнений фейками та пропагандою, особливо важливо вміти аналізувати ці вкиди, — сказав медіаексперт, журналіст Андрій Юричко. — Кожен журналіст, студент чи просто блогер повинен володіти навичками критичного аналізу інформації, щоб не стати жертвою російських маніпуляцій»

Цей онлайн-тренінг не просто розповів про вкиди, але й надихнув бути пильнішими та відповідальними в інформаційному просторі. Запрошуємо долучитися до наступних заходів, які відбудуться протягом грудня 2023.  

 

 

envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right