«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу

30.04.2024  

Черговий захід від Академії української преси та Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні «STOPманіпулятор» відбувся у Вінниці 25-26 квітня 2024 року.

Головна задача проєкту — дати зрозуміти аудиторії, що маніпуляції стали не тільки витонченими, а місцями безжальними. І щоб перешкоджати їм, не достатньо звернутися до першоджерела, перевірити дані у кількох медіа або запитати у авторитетної особи. Маніпуляції — це не лише про інформаційний простір, це багатошарові прийоми, у фундаменті яких базується психологія та вплив на свідомість людини. 

«У процесі комунікації важливо розуміти вплив, який може завдати інший.  Так як у професію журналіста покладена щоденна комунікація, вони мають знати методи захисту від дій ймовірних маніпуляторів», — відзначив на початку заходу президент АУП Валерій Іванов. 

Юлія Кулик, координаторка проєктів АУП зауважила, щоб стати тим, ким неможливо маніпулювати, потрібно регулярно форматувати мислення, показувати інші «прошивки» мозку, які потрібно в собі розкачувати, закачувати або видаляти: «Протистояння маніпуляторам однозначно є! Але в першу чергу потрібно розібратися з собою, зі своєю картиною світу і не панікувати, якщо вона не сходиться з іншою». 

«Однією із поширених нині форм маніпуляцій є апелювання до вподобань чи переконань людини, оскільки ми схильні менш критично оцінювати інформацію, яка «підживлює» наші погляди і, навпаки, більш прискіпливо аналізувати інформацію, яка їм суперечить. Таке явище має назву «когнітивні упередження», і щоб не стати жертвою дезінформації, важливо вчитися ідентифікувати і його прояви», зауважив Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО. 

Традиційною для проєкту «STOPманіпулятор» стала авторська гра АУП «Медіаграмотна Мафія», де кожен спробув себе у ролі Правди, Фейку, Фактчекера, Свободи слова. Цього разу студенти грали двічі. Перемогу розділили як Фейки так і Правда, що зайвий раз нагадало присутнім — вилучити негатив з медіапростору неможливо, але якщо ти медіаграмотний, то цифрової страховки у тебе більше. 

 

Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland

За підтримки Федеративної Республіки Німеччина

#
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right