[box]

В 2007 році АУП започаткувала проект Школа соціальної журналістики, де презентуються суспільно-важливі теми, про які, на думку експертів АУП, медіа недостатньо інформують населення країни.

АУП організовує та проводить заходи, що стосуються таких тем:

  • Як писати про медичну реформу
  • Як писати про енергетичну реформу
  • Як писати про судову реформу
  • Як писати про адміністративну реформу та децентралізацію
  • Як писати про економіку доступно
  • Світові стандарти журналістики
  • Політика ЄС в інформаційному просторі України
  • Європейські стандарти друкованих медіа. Менеджмент та маркетинг газет
  • Онлайн-журналістика
  • Стандарти журналістики в умовах військового конфлікту
  • Воєнний репортаж
  • Цифрова та фізична безпека журналістів
  • Конфліктно-чутлива журналістика

Журналістика громадського здоров’я

На сьогодні, медичний сектор в Україні є одним з найменш публічних. Політика, рішення як на регіональному, так і на загальнонаціональному рівні проводяться без залучення громади та медіа. І хоча охорона здоров'я, традиційно, є одним з найбільших пріоритетів для життя українців, це поки що не знаходить адекватного відображення ні в публічній політиці, ані в медіа контенті.

З 2007 АУП спільно з Відкритим Інститутом громадського здоров’я розробила та провела серію тренінгів «Як писати про тендерні закупівлі ліків» та «Як писати про права пацієнтів. Журналістське розслідування», «Як писати про інфекційні захворювання», «Як писати про соціально небезпечні захворювання». З 2011 ми проводимо серію тренінгів «Як писати про медичну реформу».


Як писати про громадське здоров’я. Права пацієнтів.
Довідник. Частина перша (142 стор.)
Довідник «Як писати про громадське здоров’я. Права пацієнтів»допоможе розібратися в основних напрямах та нормативних документах медичної журналістики. У довыднику містяться інтерактивні посилання на приклади статей та історії захисту прав пацієнтів, що можуть стати в нагоді при підготовці матеріалів. Розраховано на журналістів, які займаються проблематикою громадського здоров’я.

 Он-лайн версія (1 830 Kb)


Перехід на цифрове мовлення

Перехід на цифрове мовлення в Україні: стан на 2012

З 15 травня по 16 червня 2006 року в Женеві відбулася Регіональна конференція радіозв’язку з планування цифрової наземної радіомовної служби в смугах частот 174-230 та 470-862 МГц. За підсумками Конференції, в якій взяли участь більш аніж 1000 делегатів із 104 країн світу підписано Угоду Женева-06, де зазначено, що перехід з аналогового на цифрове наземне телевізійне мовлення завершиться 17 червня 2015 року. Після цієї дати аналоговий сигнал втрачає право захисту від перешкод на міжнародному рівні і всі умови якісного приймання сигналу залишаться лише для цифрового мовлення

Повний текст

Автори - О.Большакова, Д.Маковеенко, начальник відділу радіочастот Державного підприємства Українській науково-дослідний інститут радіо і телебачення (ДП УНДІРТ)

В Україні активно відбуваються процеси цифровізації. Наш аналіз публікацій на цю тему виявив, що фактично всі вони ініційовані різноманітними групами впливу, які презентують економічні інтереси на ринку цифрового мовлення, який формується. Держава демонструє вражаючу пасивність та намагання впроваджувати цифрове мовлення за непрозорими схемами, і, відповідно, абсолютно не здійснює адекватних зусиль стосовно соціальної складової процесу переходу на цифру. Отже, на сьогодні, населення України фактично не має доступу до соціально-важливої інформації про умови та перспективи цифрового мовлення, яке заторкне кожного мешканця країни.

В 2011 році АУП розпочала серію тренінгів з фокусом на регіональні медіа «Як писати про перехід України на цифрове мовлення»

Матеріали до тренінгу "Як писати про перехід України на цифрове мовлення"

Цифровое вещание: мировой опыт, технологии
Автор - Д.Маковеенко, начальник відділу радіочастот Державного підприємства Українській науково-дослідний інститут радіо і телебачення (ДП УНДІРТ)


Політика ЄС в інформаційному просторі України

На сьогодні в Україні демократичні інститути та практики не є консолідованими. Країна на багато років відстає від досягнення такого рівня демократичного розвитку, який поставить її надійно на чітко визначену дорогу до європейської інтеграції.

АУП вбачає основне завдання проекту в підготовці та підвищенні рівня обізнаності українських журналістів, яким чином висвітлювати питання здійснення реформ та модернізації країни.

Демократично та ринково орієнтовані реформи ще поки що не досягли рівня розвинених стабільних демократичних інституцій та ефективних державних структур – і це один з основних викликів для українських медіа, які мають уособлювати громадську пильність та громадський контроль.

З 2008 року АУП спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера проводить семінари для регіональних журналістів «Політика ЄС і інформаційному просторі України»


З 2011 року АУП спільно з Представництвом Фонду Фрідріха Науманна за свободу - фонду ліберальної політики, який підтримує прагнення людей до ринкової економіки - провела серію тренінгів в рамках Школи соціальної журналістики "Як писати про економіку доступно"

[/box]

envelopemagnifiercrosschevron-uparrow-right