Запрошуємо на прямий ефір «Пропаганда під час війни: сутність, розпізнання та протистояння» (23 ЧЕРВНЯ, 15:00)

20.06.2022  

Академія української преси спільно з Фондом Конрада Аденауера в Україні запрошують до участі у прямому ефірі на тему «Пропаганда під час війни: сутність, розпізнання та протистояння».

З початком повномасштабної агресії росії проти України такі поняття, як пропаганда, дезінформація та контрпропаганда набули нових смислів та сенсів. А російська преса систематично цитує фразу Наполеона про те, що "Чотири газети можуть принести ворогові більше зла, ніж ціла армія". Отже, щоб перемогти ворога треба боротись і на інформаційному фронті. А для того, щоб ефективно працювати з лавиною ворожої пропаганди потрібно розбиратися  з ії сутністю, побудовою смислової концепції  та механізмах й технологіях впливу на підсвідомість людини. Потрібно також проаналізувати в який спосіб працює російська пропаганда і яким чином телебачення “імені скабєєвої-кисельова-соловйова” так ефективно керує думками та вчинками росіян.

Прямий ефір відбудеться 23 червня о 15:00 на сторінці АУП у фейсбуці – https://www.facebook.com/aupfoundation (радимо підписатися, щоб отримати нагадування про прямий ефір).

Спікери заходу:

Валерій Іванов, модератор, президент Академії української преси, доктор філологічних наук, професор;

Тетяна Іванова, медіаекспертка Академії української преси, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету.

Під час ефіру розглянемо наступні теми:

  • Сутність та зміст пропаганди у воєнний час. Чи буває “хороша” пропаганда? Пропаганда – це завжди дезінформація? Чи повинен журналіст займатися пропагандою під час війни? Практичні приклади військової пропаганди із історії розвинених демократичних країн.
  • «Ідеологічні скрепи» російської пропаганди. Алгоритм та система концепту російської пропаганди. Як побудована російська пропаганда і чому так склалося?
  • Комунікаційні стратегії побудови  пропагандистської діяльності під час війни: смисли, технології, методи.
  • Чи можна захиститися від пропаганди: методи та форми протистояння та захисту.

Звісно ж Ви можете підготувати запитання та адресувати їх експертам під час прямого ефіру в коментарях.

Серія прямих ефірів від провідних експертів, які в цікавій формі розкриють найважливіші нюанси журналістської роботи: від психологічної стійкості, правил написання матеріалів, перевірки фактів до обмежень на висвітлення воєнних аспектів. Тематика буде цікавою не лише журналістам, але і широкому колу споживачів інформації, які мають розуміти як і чому інформація під час війни подається саме таким чином.

Контактна особа:

Юлія Рицик, асистентка проєктів Академії української преси

067-372-27-33, info@aup.com.ua

#
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right