ПРЕС-РЕЛІЗ, КВІТЕНЬ 2012 Р.

30.04.2012  

НОВИННІ ПРОГРАМИ У РІК ВИБОРІВ ДО ВР

За півроку до виборів у Верховну Раду новини провідних каналів телебачення продовжують жити поза політичними проблемами і приділяти основну увагу силовикам

  • Політичні новини . Квітень в цілому підтвердив тенденцію до деполітизації новин, зафіксовану продовж спостережень 2011-2012 р. Якщо за півроку до попередніх виборів (2007 р.) провідні телеканали присвячували політичним новинам країни майже два з п’яти повідомлень (38%), то зараз тільки одне (21%). Їх найбільше на TVi (30%), а найменше на 1+1 (13%). Вибори-2012 згадуються каналами як подія тільки в 6% повідомлень, причому ця тема в новинах не обговорюється. В переважній більшості повідомлень про політичні новини в Україні на всіх каналах представлена тільки одна точка зору, конфліктний контекст обговорення подій склав 50%. Тільки 16 % повідомлень у цілому були з декількома точками зору (у лютому 21%). Найбільше їх на TVi (25%, в лютому 32%), СТБ (24%) та Інтері (21%). Найменше їх на Першому національному (8%) та Новому каналі (9%). У квітні, на відміну від попередньої хвилі вимірювання, в повідомленнях і про політичні події найчастіше присутня лише одна точка зору – від 71% на TVi та 1+1 до 92% на ICTV.
  • Злочинність. Головною темою повідомлень у квітні стала злочинність (18%). Тема економіки та фінансів як головна фігурує у тільки 3% повідомлень. Лічені рази (0.5%) згадувалися ціни та інфляція в Україні.
  • Політичні інститути і політичні партії. Серед політичних інститутів в новинах прайм-тайму, як і в лютому, найчастіше згадуються силові відомства (21%), лідери уваги серед партій - БЮТ-Батьківщина (3%) та опозиція в цілому (2%). Негативно-іронічна тональність повідомлень частіше супроводжує нечисленну інформацію про Партію Регіонів і владу в цілому, проте не сягає і одного відсотка.
  • Політичні персони. Увага. Порівняно з попередньою хвилею дослідження зменшилася перевага в розподілі уваги на користь представників влади та правлячої коаліції. Найменш збалансований розподіл уваги та синхрону на Першому Національному, набільш збалансований – на Tvi та СТБ. Серед політичних персон лідерами уваги в новинних програмах були Ю.Тимошенко (12%), президент В.Янукович (7%), прем’єр-міністр М.Азаров (5%). Ю.Тимошенко в два в два рази частіше згадується в позитивно-нейтральному контексті, аніж в іронічно-негативному (11.1% проти 5.7%), а В.Янукович в 3.3 рази (6.6% проти 2%). 48% всіх згадувань про політиків стосується представників влади та правлячої коаліції, 35% опозиції та 17% інших політиків. Частіше про осіб із влади та коаліції говорять у квітні на Першому національному (62%), а про опозиційних політиків на Новому каналі (52%) та Інтері (43%).
  • Політичні персони. Синхрон. Половина синхрону В.Януковича прозвучала Першому національному; пряма мова представників влади та правлячої коаліції на Першому становила 88%. У цілому в квітні синхрон політиків в 1.8 рази менший за синхрон політиків в лютому. Частка синхрону президента України В.Януковича і прем’єр-міністра М.Азарова склала 19% (у лютому 22%, у вересні минулого року 30%, в червні 47%). Синхрон прем’єр-міністра в 1.4 рази більший за синхрону Президента. Шостий за обсягом синхрон мала дочка Ю.Тимошенко Євгенія. В цілому 67% синхрону належить представникам влади, 22% - опозиції, 11% - іншим політикам. Синхрон представників опозиції найбільший на Новому каналі (39%) та на TVi (35%).

Дослідження здійснювалося Академією Української Преси (АУП) за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів – «Інтера», «1+1», Нового каналу, «України», СТБ, ICTV, Першого національного та TVi.

Презентований аналіз є частиною постійнодіючого моніторингу медіа, який Міжнародний благодійний фонд «Академія Української Преси» здійснює з 2002 року.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу. Результати дослідження є відповідальністю Академії Української Преси та необов’язково відображають точки зору Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз Нетворк.

Одним з фундаторів дослідження виступив Міжнародний фонд "Відродження".

Контакти: Валерій Іванов, Президент АУП
Оксана Волошенюк, Директор АУП
Тел: 067 5049802
Електронна пошта: info@aup.com.ua

Презентація результатів:
Повна версія

#
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right