Вас вітає команда проєкту
«Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»! 🚀

👀 Ми довго міркували, чим поділитися з соціумом, про що буде цікаво дізнатися всім? Адже проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси має таку велику кількість унікальних та завзятих учасників.

Подумали і вирішили, що хочемо подати успіх кожного активного освітянина частиною спільної історії. Так народилася ідея зі створення історій успіху учасників проєкту, які представлені у рубриці «WOWstories»!

Історії незвичні. Подані через призму портретного нарису. Нам важливо зобразити не тільки «стосунки» з інфомедійною грамотністю, шляхи впровадження та безпосередньо — інтеграцію здобутих знань у ваш навчальний процес. Ми зобразили історії, у фокусі яких не лише фахова особистість, а щирість і людяність. Довідалися, що стало тією рушійною силою, яка надихнула, чи тим каменем спотикання, який свого часу  вмотивував наших учасників до пропагування критичного мислення.

Якщо успіх складається з багатьох історій, він не просто наближується до об’єктивності. Він є об’єктивним!

Герої нашого часу мають ключову рідкісну рису — щирість. На наш погляд, наші герої наділені саме такою суперсилою!

Провели інтерв’ю з кожним. Написали історію успіху. Що з цього вийшло? Гортайте нижче

ЕСТАФЕТА ЧЕМПІОНІВ. ЗДОБУТКИ ХЕРСОНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Медіаосвітня спільнота у Херсонському державному університеті (ХДУ) — це об’єднання небайдужих, активних, творчо мислячих студентів, які прагнуть змінити світ на краще. І також невеликої, проте потужної команди досвідчених, висококваліфікованих, закоханих у свою справу доценток факультету української й іноземної філології та журналістики. Їх згуртовує головне — прагнення вчитися і навчати компетентно споживати інформацію та вміти створювати власні якісні медіапродукти.


Натисніть тут для ознайомлення

ЕСТАФЕТА ЧЕМПІОНІВ. ЗДОБУТКИ ПОЛТАВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ІНСТИТУТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ імені М.В. Остроградського

«Місія здійсненна» — слоган, що може характеризувати напрямок на впровадження інфомедійної грамотності (ІМГ), взятий командою ПОІППО ім. М.В. Остроградського. А ще — розуміння, що будь-яка освітня інновація має врешті набути ознак сталого тренду. Сталість досягається тотальною інтеграцією навичок роботи з інформацією в професійну діяльність педагога, у класичні питання «Що вчити?», «Як навчити?», а головне — «Для чого навчання?». Практики ІМГ дозволяють зробити освітній процес не лише актуальним та цікавішим, вони, по суті, роблять його живим!


Натисніть тут для ознайомлення

ЕСТАФЕТА ЧЕМПІОНІВ. ЗДОБУТКИ ЧЕРКАСЬКОГО ОБЛАСНОГО ІНСТИТУТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

Створення життєдайної системи безперервної післядипломної освіти для досягнення високого професійного рівня, розвиток і удосконалення професійних компетентностей, забезпечення можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формування її культурного й інтелектуального потенціалу – питання, над якими сьогодні працює Черкаський обласний інститут післядипломної освіти.


Натисніть тут для ознайомлення

ЕСТАФЕТА ЧЕМПІОНІВ. ЗДОБУТКИ ВІННИЦЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО

«Dream Team» (Команда Мрії) — так називає себе не надто численна, проте дуже потужна когорта викладачок факультету іноземних мов Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Взаємоповага,  взаємопідтримка, взаємодоповнення і взаємодопомога — саме на цих чотирьох китах ефективної співпраці базується їх командна робота.


Натисніть тут для ознайомлення

Естафета чемпіонів. Здобутки Сумського державного педагогічного
університету імені А.С. Макаренка

«Макаренківська родина», — саме так позиціонує себе велика та дружня делегація викладачів мови та історії з Сумщини. У них світ особливих взаємостосунків, в якому ректор, освітяни та студенти відчувають себе унікальними і де не має місця відчуттям меншовартості. Це певна спільнота, де навчають мріяти та втілювати все бажане у життя. Тут відбувається постійний самостійний рух уперед.


Натисніть тут для ознайомлення

Максим Запорожченко

Доленосне пенальті. Червона картка дитячій мрії. Тайм-аут перед вагомою пропозицією. Вдалий пас до тренера з медіаграмотності.

Що спільного між аргентинським футболістом Ліонелем Мессі та методистом Миколаївського обласного ІППО Максимом Запорожченко?

Можливо, для обох краща винагорода за свою роботу — це слово «гол», а можливо…? 😄


Натисніть тут для ознайомлення

Анна Киналь

Повна впевненість рухатися вперед! Завзятість, гумор, ентузіазм та оптимізм — це все про неї.  До якої категорії викладачів належить асистентка кафедри англійської філології Вінницького педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського? Що відмінного від інших має та які шаблони розриває Анна Киналь?

Повірите, що студенти Анни розправляю крила? І чи погодитеся з твердженням, що ті, хто інтегрує інфомедійну грамотність у мову, має низку переваг? 😊


Натисніть тут для ознайомлення

Наталія Пономаренко

Ставати хоч трохи кращою себе самої вчорашньої  —  саме такими переконаннями володіє Наталія Пономаренко, аспірантки кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені Антона Макаренка.

Чому вона є справжньою поціновувачкою друкованих літер та який тріумф найважливіший у її професії? Ваші варіанти: що Наталія вважає освітньою вибухівкою у руках сучасного педагога?


Натисніть тут для ознайомлення

Наталія Войтович

А ви знаєте, що є дієвим спонукальним елементом для побудови дружнього діалогу зі студентами? А от Наталія Войтович, викладачка кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, точно знає! І готова поділитися цим "рецептом" з нами!


Натисніть тут для ознайомлення

Тетяна Устименко

Які сьогодні швидкості в інформаційному світі? Чому володіння навичками критичного мислення прирівнюється до особистісного страхування? Відповіді на ці запитання точно знає Тетяна Устименко, профе-сорка кафедри менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.
Навіщо викладача навмисно провокує колег на курсах підвищення кваліфікації та що з цього виходить? Читайте у нашій історії успіху!


Натисніть тут для ознайомлення

Юлія Зоря

Чи знаєте ви, що може бути ясніше за кришталь? А от наша учасниця проєкту, завідувачка навчально-тренінгового центру STEM-освіти Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юлія Зоря точно знає!
Власниця такого яскравого прізвища осяює увесь регіон навичками критичного споживання медіа. Як їй це вдається, читайте у нашій історії.


Натисніть тут для ознайомлення

envelopemagnifiercrosschevron-uparrow-right